Žiema ne už kalnų: kaip tinkamai paruošti automobilį?


Sakoma, kad žiema yra vienas iš tų metų laikų, kuris dovanoja ne tik džiaugsmą, šventes, bet ir tam tikrus rūpesčius. Nemažai jų yra susiję ir su automobiliais – transporto priemonėmis, be kurių dažnas negali įsivaizduoti savo kasdienybės. Tad, kaip tinkamai paruošti automobilį šiam metų laikui, kad kelionės būtų saugios, kokybiškos ir malonios? Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus.

Pakeiskite padangas

Savaime suprantama, vienas būtiniausių darbų, kurį reikia atlikti yra padangų keitimas. Reikėtų nepamiršti patikrinti ir padangų protektoriaus, o taip pat – patikrinti slėgį jose. Šie darbai tikrai nepareikalaus daug brangaus jūsų laiko, juo labiau, kad visada gali kreiptis į profesionalus. Kokybiškos padangų keitimo paslaugos teikiamos ir mūsų autoservise.

Papildomai įkraukite akumuliatorių

Papildomas akumuliatoriaus įkrovimas – tai dar vienas darbas, kurį reikėtų atlikti, siekiant užtikrinti tinkamą transporto priemonės paruošimą žiemai. Belieka tik pridurti, kad siekdami sutaupyti laiko, nemaža dalis automobilių savininkų atsisako šio sprendimo, tačiau tokiu atveju neretai tenka susidurti su pasekmėmis – neužsivedančiu automobiliu.

Alyvos keitimas

Siekiant užtikrinti saugias bei kokybiškas keliones visos žiemos metu, reikėtų atlikti ir dar vieną paruošiamąjį darbą. Tai – alyvos keitimas. Nors paprastai alyva keisti rekomenduojama nuvažiavus tam tikrą skaičių kilometrų (maždaug 12 000 – 14 000), tikrai neprašausite pro šalį nusprendę alyvą pakeisti prieš žiemai prasidedant, kadangi joje bus mažiau drėgmės ir šaltukui paspaudus, nepasikeis jos konsistencija.

Pakeiskite langų plovimo skystis

Nepamirškite pakeisti ir langų plovimo skysčio (iš skirto naudoti vasarą į skirtą naudoti žiemos metu), priešingu atveju skystis užšals, tad nebegalėsite pasirūpinti langų švara arba bus sugadintas šiam skysčiui skirtas laikyti bakelis.

Įvertinkite langų valytuvų gumelių būklę

Įvertinkite gumelių būklę ir, jei reikia – atnaujinkite. Tokiu atveju būsite tikri, kad langus pavyks nuvalyti greitai bei kokybiškai.

Įvertinkite aušinimo skysčio būklę

Dar vienas darbas, kurio taip pat verta rasti laiko yra aušinimo skysčio būklės įvertinimas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad jį paprastai rekomenduojama keisti kartą per 3 metus. Vistik, žiemai artėjant, reikėtų įvertinti skysčio būklę ir nuspręsti, ar jo koncentracija vis dar tinkama (priešingu atveju, skystis gali užšalti).

Kaip matyti, iš tiesų verta atlikti šiuos darbus: nors įvardinti procesai pareikalaus šiek tiek laiko, pastangų bei išlaidų, investuoti tikrai verta, kadangi visą žiemą galėsite mėgautis saugiomis ir kokybiškomis kelionėmis. To jums ir linkime.

Comments are disabled.