Vasaros metu automobilį prižiūrėti būtina. Kaip?


Daugelis žmonių yra įpratę, kad atėjus vasarai galima ir šiek tiek atsipalaiduoti – nebereikia lankyti pamokų ar paskaitų, darbas neretai taip pat vyksta lėtesniu tempu, mėgaujamasi atostogomis ir dažnomis išvykomis. Vistik, visiškai atsisakyti įsipareigojimų tikrai nepavyks – nereikia pamiršti, kad dauguma daiktų, kuriuos esate įsigiję, priežiūros reikalauja ištisus metus. Jūsų automobilis – taip pat ne išimtis: jei jį įsigijote, tai nepamirškite jo tinkamai prižiūrėti visą vasarą. Na, o, kad tinkamą priežiūrą užtikrinti būtų lengviau, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus.

Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį

Ne paslaptis, kad vasaros mūsų krašte darosi vis karštesnės, tad labai esame lepinami saulės šviesa bei šiluma, tačiau tokios aplinkybės ne visada džiugina: pernelyg intensyvi kaitra gali pabloginti žmonių savijautą, o automobilis – taip pat ne išimtis. Atėjus vasarai ir temperatūros stulpeliui kylant vis aukščiau, būtina reguliariai tikrinti aušinimo skysčio lygį, kad netektų susidurti su variklio perkaitimu. Taip pat svarbu naudoti aukštos kokybės aušinimo skystį.

Oro kondicionavimo sistemos patikra

Savaime suprantama, net ir labiausiai laukiama kelionė nebus tokia džiugi, jei teks keliauti tvankiu automobiliu. Tad vos tik vasarai prasidėjus ir vasariškiems orams dar nespėjus pasiekti piko, būtinai patikrinkite oro kondicionavimo sistemą. Įvertinkite, ar jūsų transporto priemonėje esantis kondicionierius geba efektyviai atvėsinti orą (efektyvų atvėsinimą galima konstatuoti tuomet, jei per labai trumpą laiką, salono temperatūra nukrenta 10 laipsnių ir daugiau).

Tepalų bei tepalų filtro keitimas

Ne paslaptis, kad būtent vasarą daugelis keliauja ypač dažnai ir įveikia ypač tolimus atstumus, neretai kelionės susideda iš tūkstančių kilometrų. Na, o, tam, kad jos būtų sklandžios bei kokybiškos, nepamirškite patikrinti tepalų bei tepalų filtro – juk juos, priklausomai nuo aplinkybių, reikia keisti kas 10 000 – 20 000 km.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad vasara apskritai yra puikus laikas tiems automobilio bei priežiūros patikroms darbams, kuriems neradote laiko rudenį, žiemą ar pavasarį atlikti.

Comments are disabled.