Rudeniniai lietūs, vėjai ir dargana – ne kliūtis saugiai ir patogiai kelionei


Jei tik reikėtų apibūdinti mūsų šalies rudenį, tai šiam metų laikui būtų skiriami ne patys gražiausi epitetai: nuolatinė dargana, keliolika tamsos valandų per parą, didžiuliai vėjai, smarkus ar įkyriai merkiantis lietus, šlapia kelio danga. Nereikia ir sakyti – visa tai ne tik nuotaiką sugadina, bet ir gali sumažinti kelionės automobiliu saugumą ir komfortą. Kita vertus, tai tikrai nėra priežastys, dėl kurių turėtumėte apskritai kelionių automobiliu rudenį ar mažinti jų skaičių. Turime jums keletą vertingų patarimų, kurių laikantis, net ir esant pačiam prasčiausiam orui, keliauti automobiliu bus saugu ir komfortiška.

Padangų būklės tikrinimas

Gamintojo rekomendacijas atitinkančios padangos – vienas svarbiausių elementų saugiai bei patogiai kelionė rudens metu užtikrinti. Taigi, šiam metų laikui prasidėjus, reguliariai tikrinkite padangų būklę.

Ar žibintai nepriekaištingai švarūs?

Siekiant užtikrinti saugias ir patogias keliones rudenį, reikėtų pasirūpinti ir žibintų švara. Ne paslaptis, kad vasaros kelionių metu žibintai neretai apsineša ypač smulkiomis bei sunkiai pašalinamomis purvo dalelėmis, o tai gerokai gali pabloginti matomumą. Taigi, užtikrinkite žibintų švarą – tai garantuos, kad kiti eismo dalyviai iš karto jus pastebės.

Keliaukite šviesiu paros metu

Ne paslaptis, kad rudenį net keliolika valandų per parą esame gaubiami tamsos, o tai yra vienas veiksnių, didinančių nelaimingų atsitikimų tikimybę. Taigi, jei tik turite galimybę, būtinai keliaukite šviesiu paros metu.

Venkite vidinio langų rasojimo

Kelionės bus saugesnės ir patogesnės, o matomumas – geresnis, jei vengsite vidinių langų rasojimo. Kad tai padarytumėte, įjunkite oro ventiliatorių ir oro srautą nukreipkite į langus – jie bus sausi, o matomumas – puikus.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad lietingomis dienomis nelaimingų atsitikimų įvyksta kur kas daugiau nei sausomis. Tad labai svarbu, kad kiekvienas vairuotojas lietingomis dienomis būtų atidesnis nei įprastai; saugotų save ir kitus eismo dalyvius ir išvyktų bent keliomis minutės anksčiau nei iš tiesų reikia – tai leis išvengti skubėjimo ir sumažins nelamingų atsitikimo tikimybę.

Comments are disabled.